Základy v míchání vlastních liquidů

02. 01. 2020, 16:08
 
 
První krůčky – báze
Někteří prodejci nabízejí přímo samotné beznikotinové báze a zároveň de fakto samotný nikotin, my jsme se rozhodli prodávat výhradně hotové báze (tedy základy), a to již v konkrétních silách nikotinu. Jde o hodně náročný chemický proces, tudíž dáváme přednost těmto profesionálně připraveným základům a zaměříme se výhradně na to zábavnější – tedy samotné míchání vlastních příchutí.
Právě výběr a pořízení tzv. báze je vůbec prvním krokem. Co je to vlastně báze? Inu, neochucená tekutina určená pro inhalaci v elektronických cigaretách, která je bez chuti a následně si do ní přidáváte dle libosti vlastní ochucovadla.
 
Na výběr máte z báze v níž převažuje Propylene Glycol (PG), Vegetable Glycerin (VG) nebo mix obou v ideálním poměru.
Jaký je ve finále rozdíl mezi PG a VG? I to bychom měli pořádně vysvětlit.
 
PG se stará především o tzv. hit, tedy to, abyste kouření pořádně cítili v krku a navozuje lépe pocit skutečného kouření. Stejně tak právě PG skvěle přenáší a dává vyniknout chuti. Tato báze s jmenuje Ice Blade a obsahuje 90% PG + 10% vody – přes její trošku menší kouřivost ale skvěle vynikne chuť vámi umíchaného liquidu a dává velký hit.
 
VG je naopak o poznání jemnější, lehce nasládlé (čímž může mírně ovlivnit chuť a nenechá ji tolik vyniknout). Největší výhodou VG je obrovská dýmivost – produkuje více „kouře“. Tato VG báze se nazývá Velvet a obsahuje: 80% VG + 20% vody – více kouří a je nasládlejší.
 
Kompromisem jsou pak báze, které v sobě kombinují PG a VG, a to v naprosto ideálním poměru, o který se stará přímo výrobce. Není totiž vůbec snadné vychytat tento správný poměr mezi PG a VG. Tato báze se označuje jako Tradiční a jde o následující poměr: 50% PG + 40% VG + 10% destilované vody. Ideální kompromis mezi kouřivostí a zároveň hitem.
 
Příslušenství
Než se pustíme do samotného míchání chutí, ještě se musíme zmínit o nutném příslušenství a „nástrojích“. V první řadě jde o plastovou pipetu, pomocí níž můžete snadno získat příslušné množství báze. Jinak řečeno touto pipetou můžete liquid přenášet z jedné lahvičky do druhé. Právě další lahvičku byste si také určitě měli koupit – doporučujeme malé 5ml lahvičky (s klasickým uzávěrem a pojistkou proti otevření dětmi), případně pak 10ml lahvičky. Klidně můžete pro míchání použít třeba nějakou svoji starší prázdnou (a důkladně vymytou) lahvičku od liquidu, nebo plnící lahvičku. Doporučujeme také používat gumové rukavice při manipulaci, aby nedocházelo přímo ke styku nikotinové báze s vaší pokožkou.
 
Příchutě
Báze – tedy de fakto samotný liquid ve vámi vybrané síle nikotinu a typu (PG, VG, nebo mix) – již máte, stejně tak jsme v minulé části nastínili základní příslušenství, bez něhož se neobejdete. Následně si z naší široké nabídky můžete vybrat mnoho různých příchutí (pro přehlednost jsme je rozdělili do několika skupin). Každá lahvička s příchutí má vlastní kapátko.
 
Doporučujeme začít mixovat v 5ml lahvičce, do níž si pomocí pipety dáte základní bázi a do ní poté dokapáváte samotné příchutě. Doporučujeme přidávat 1 kapku příchutě na 1ml liquidu (báze). Raději začnete se slabším ochucováním a případně si ji následně dochuťte. Každopádně ideální procentní poměr na jednotlivé velikosti lahviček najdete v následující tabulce. Z počátku doporučujeme začít s 1% koncentrací a následně chuť zvýrazňovat. Samozřejmě mezi sebou můžete kombinovat kolik a jakých chutí chcete.
Po tomto namíchání byste měli nechat vámi namíchaný liquid vyzrát – ideálně 3 dny, ale doporučuje se až týden. Samozřejmě ochutnat ho můžete ihned po umíchání a řádném protřepání lahvičky, ale až po několika dnech se chuť pořádně projeví. Umíchaný liquid by se měl pro lepší zrání skladovat na chladném a temném místě. Nutnost vyzrání platí speciálně pro tabákové liquidy, u nichž se správná chuť projeví po delší době.
 
 

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací ZDE
Souhlasím
X